TURNIEJE PZT

TURNIEJE PZT 
W sezonie letnim 2024 w Rybniku odbędą się poniższe turnieje Polskiego Związku Tenisowego: 

OTK Kadetów (do 16 lat) - 22-24 czerwca
WTK Juniorów (do 18 lat) - 12 - 14 lipca
WTK Kobiet i Mężczyn - 17-19 sierpnia

W klubowych planach mamy również uczestnictwo w turniejach finałowych Drużynowych Mistrzostw Polski w kategoriach kadetów (czerwiec) oraz juniorów (wrzesień)!

KALENDARZ TURNIEJÓW PZT
Nasz team w składzie: Bartek Skupiński (wypożyczenie z UKS Gem Częstochowa), Julian Gawlik, Ignacy Zieliński, Bartosz Adamczyk wziął udział w Finale A Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów (do lat 18), który odbył się w Szczecinie. Nasza drużyna była zdecydowanie najmłodszą ekipą w elitarnym gronie 11 zespołów reprezentujących 9 czołowych klubów Polski. Możliwość wyjazdu na imprezę, w której występuje krajowa czołówka w kategorii juniora to dla naszych zawodników ogromne przeżycie. Zagraliśmy dwa mecze z Temis Park Olimpią Poznań i potem z drużyną B BKT Advantage Bielsko-Biała. Oba mecze przegraliśmy, ale zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony na tle starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Punkty dla naszego zespołu zdobyli liderzy czyli Bartek Skupiński i Julian Gawlik, którzy wygrali single, a w deblu przegrali po bardzo wyrównanych meczach. Dla wszystkich naszych zawodników był to absolutny debiut na imprezie tej rangi. Musimy tu podkreślić ambicję i wolę walki Ignacego ZIelińskiego i Bartka Adamczyka, którzy, tak naprawdę, regularnie grają jedną i dwie kategorie niżej! Obaj zagrali bardzo dobre spotkania, i pokazali, że stać ich na grę na bardzo wysokim poziomie. Za rok z pewnością wrócimy silniejsi i bardziej doświadczeni! 
Wyjazd z pewnością jest sukcesem organizacyjnym zarządu klubu KS Rybnickie Towarzystwo Tenisowe , a nie mógłby się odbyć bez wsparcia Miasta Rybnik, firmy Peugeot Uliarczyk , który udostępnił nam wspaniały rodzinny samochód Citroen C5, który z powodzeniem zmieścił niemałych przecież zawodników 😉👍, xbest.net.pl , Grzegorz Stokłosa, Enco, PLAY LOUD Stringing Service , Albion Centrum Usług Językowych , Monika i Julian Zielińscy.

TURNIEJE PZT

W sezonie letnim 2023 w Rybniku odbędą się poniższe turnieje Polskiego Związku Tenisowego:
OTK Juniorów (do 18 lat) - 10-12 czerwca
OTK Kadetów (do 16 lat) - 15-17 lipca

Copyright ©2021 Klub Sportowy Rybnickie Towarzystwo Tenisowe, All Rights Reserved.